Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece izlence bulamadınız. Her neden gibi seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnız yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi sadece madde olsaydı henüz yararlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer çatı anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını temizlemek alegori onları yalnız internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar göre gelişmiş aynı depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma amacıyla mütenasip tek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda eş şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, daimî erdemli nitelikli bir video aktarımı sağlamak amacıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız tek düzenek olan isteğe vabeste videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, arkasında olmak istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin ayrılmış uygun müşterek zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı ancak web tarayıcısı ile yahut daha sağlıklı nitelik yoluna bir grup üstü kutu okunuşu düzgülü bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif sadece deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. birleşik sunucu, ancak stüdyoda birkaç alın kişiden oluşan güçlü benzer kitleyle konuşmak yerine, simultane mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler yoluna profilimize yakışır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve görüntü meydana getirmek ziyaret edin yoluna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin önemli eş kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her türlü safi trafiğini gerçek tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek aynı sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre çok çok müşterek işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü birleşik benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bu siteye bakın küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde fazla henüz kaliteli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı eş bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine cevap gelen yalnız IP adresine aracısız bağlanarak, burada diğerinden, umumiyetle çok daha yavuz birleşik bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek göre gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoğu kez fazla çapkın ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. Tek noktalı IP ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz ziyade ve eşzamanlı bir kez eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan daha fazla bilgi sırf benzer kere çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı eş çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu müşterek sunucunun müteaddit istemciye yalnızca bir kez istemciyle olduğu miktarda kolay malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir birleşik videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek özgü “kanalları değiştirmeye” karar verirse, çalışan ancak şekilde sadece IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını aynı iki saniye içinde indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin söylemek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu asıl Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani siteye git çoklu yayında, eş sunucunun müşterek grup müşterinin üyelerine patetik sadece şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla malumat düz azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek kendince erdemli nitelikli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, uslu eş madde evlendirmek amacıyla programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak hangi biçimde olursa olsunlar son dönüştürmek ve henüz sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha hoşgörülü bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek olabildiğince alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile akil TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan hiç eş tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar